2022-05-16, pirmadienis, 21:11.     Šiandien Viduklėje saulė teka 05:21, leidžiasi 21:32, dienos ilgumas 16:11.

Šv. Kalėdų belaukiant

2020-12-21, paskelbė Gerda Lapinskaitė
Šv. Kalėdų belaukiant

Vis trumpesnė saulės kelionė dangumi. Vos švystelėjusi slepiasi vėl, ir kasdien ilgėjantys tamsos šešėliai  skverbiasi į žmonių mintis, darbus, rūpesčius.  Ypač šiemet, kai  atsidžiaugti gyvenimo tėkme, rodos, ir nebuvo kada. Kai saulės sugrįžimo laukiame su daug didesne viltimi negu kitais metais, o   artėjančios šventės, kad ir nebus tokios kaip visada, vis tiek bus Šventės.  Gal labiau suprasime, kad žmogaus bendrystė su žmogumi kur kas šventesnis dalykas negu iki šiol pagalvojome. Eina paskutinės Advento dienos, tuoj  šviesios Kūčios ir Kalėdos pasibels į kiekvienus namus...

Gylių kaimo bendruomenės taryba kaip kiekvienais metais stengėsi išlaikyti kalėdines tradicijas, pasidalindama su vienišais kaimo žmonėmis laukimo akimirkomis. Šiemet jos kitokios, deja.  Be susibūrimų, apsikabinimų, žiūrėjimo ir kalbėjimo. Bet Šventės nepakeisi. Ji vis tiek ateina. Pasitarę radome išeitį. Tarybos nariai aplankė 50 vienišų žmonių ir vienuolika ikimokyklinukų vaikučių. Lyg kalėdiniai nykštukai paliko dovanėles ant kiemo vartų ar prie durų. Esame dėkingi Raseinių savivaldybės administracijai  už finansinę paramą. Juk  žmonės laukė , tikėjo ir džiaugėsi, kad sulaukė.  O buvo taip smagu pažadinti džiaugsmą, duoti kad  mažą galimybę pajusti šventę ir tikėti- gimė Kristus, gims ir nauja ilgėjanti diena,  o su ja ir nauja viltis.

Dėkojame už gražios iniciatyvos pradžią buvusiai bendruomenės pirmininkei I. Petraitienei. Šią tradiciją rūpestingai  tęsia pirmininkė  R. Butkienė.

Visiems gražaus laukimo. Juk  artėja “ Lyg apsigobus žėrinčiais žvaigždynais, nežemiška, šventa ir nuostabi naktis ” ( J. Aistis).  Tenušvinta maldoj akys, susėdus šventų Kūčių vakarienės, teapgaubia ramybė jūsų namus; teaplanko tikėjimas, kad viskas keisis. Keisis tiek, kiek įdėsime savo gerumo, solidarumo vieni su kitais, pakantumo esamai situacijai.  Laimingų švenčių.

 

Asociacijos valdybos pirmininkė Elyte Norviliene

 

Nuotraukos Redos Butkienės

Contact formŠios dienos vardadieniai